Urządzanie łazienki wiąże się z dużą inwestycją finansową. Jest to niewielkie, ale kosztowne wnętrze, które remontuje się najrzadziej. Do tego musi być optymalnie komfortowe i funkcjonalne w użytkowaniu, nie ma więc mowy o jakichkolwiek błędach. Inwestorzy najczęściej zastanawiają się nad wyborem wanny lub kabiny prysznicowej w łazienkowej strefie. Jakie rozwiązanie sprawdzi się najlepiej? Wiele zależy od indywidualnych preferencji domowników, ale również od wielkości samej łazienki. Dowiedz się, kiedy lepiej wybrać wannę, a kiedy warto postawić jednak na prysznic. 

Wyposażenie małej łazienki 

Nie ma wątpliwości, że w małej łazience lepiej sprawdzi się kabina prysznicowa. Zajmuje ona znacznie mniej miejsca, aniżeli wanna. Prysznic można zamontować w rogu albo we wnęce, można wybierać kabinę bez brodzika, za to z odpływem liniowym. 

W niewielkich przestrzeniach sprawdzą się prysznice z drzwiami przesuwnymi albo drzwiami składanymi, co daje komfort podczas korzystania z kąpieli. 

Salon kąpielowy z wanną 

Jeśli dysponujesz dużą łazienką, lepiej postaw na wannę. Możesz też skorzystać z opcji 2 w 1, czyli z wanny ze specjalnym parawanem, dzięki któremu wanna sprawdzi się również jako kabina prysznicowa.

Wanny mogą być zabudowane, narożne, z hydromasażami albo wolnostojące, idealne do łazienek w stylu glamour. To właśnie w nich można wykonywać wszelkie zabiegi higieniczne i pielęgnacyjne, a salon kąpielowy sprawdzi się jako domowe SPA, również w celach odprężających po ciężkim dniu. 

Kabina prysznicowa ze względu na aspekty praktyczne

Przede wszystkim zwróć uwagę na własne preferencje oraz potrzeby wszystkich domowników. Wanna będzie doskonałym rozwiązaniem w przypadku, jeśli w domu mieszkają małe dzieci. Prysznic sprawdzi się lepiej dla seniorów, ponieważ znacznie łatwiej jest z niego korzystać. 

Co więcej, zwracaj uwagę na koszty eksploatacyjne, a przede wszystkim na zużycie wody. W kabinach prysznicowych można wziąć szybką kąpiel, a podczas każdorazowego mycia zużywa się nawet kilka razy mniej wody, niż w przypadku wanny. Jest to też rozwiązanie znacznie bardziej ekologiczne. 

Wanna będzie lepsza, jeśli lubisz regeneracyjne kąpiele w stojącej wodzie, kiedy chcesz umyć samą głowę albo zrobić szybkie pranie ręczne. 

Jeśli stoisz przed wyborem komfortowej wanny albo praktycznego prysznica, musisz też uwzględnić koszty takiej inwestycji. W obu przypadkach znajdziesz rozwiązania ekonomiczne, ale wtedy ich jakość może być wątpliwa. Przy wyborze kabiny prysznicowej zwróć uwagę na jakość szyby oraz profili, które muszą być odporne na korozje, a sama szyba powinna być ze specjalną powłoką, na której nie pozostają ślady kropli wody i kamienia. Wanna musi być zaś wykonana z trwałego i odpornego na rysowanie, pękanie czy ścieranie materiału. Co więcej, ważne są również właściwości, które uwzględniają jak najdłuższe utrzymywanie wysokiej temperatury wody.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here