Nie ma jednoznacznej recepty na stworzenie udanego związku. Wiadomo jednak, że jego ważną składową jest seks. Jest on źródłem przyjemności oraz bliskości. Niestety, nierzadko zdarza się, że para boryka się z problemami seksualnymi. Z czego najczęściej one wynikają?

Bolesne stosunki

Wiele kobiet skarży się na ból w trakcie stosunku. Może on wynikać z najróżniejszych przyczyn, takich jak suchość w pochwie, zakażenia okolic intymnych czy powikłania poporodowe. Przyczyny bólu nie zawsze mają podłoże biologiczne. Mogą one wynikać również z depresji czy obaw przed zbliżeniem, spowodowanych np. traumatycznymi doświadczeniami. W przypadku bolesnych stosunków należy zacząć od wizyty w gabinecie ginekologa, który wykona niezbędne badania i pomoże ustalić przyczynę problemu.

Problemy z erekcją

Statystyki pokazują, że problemy z erekcją ma 16% mężczyzn w wieku 20-75 lat. Trudność z osiągnięciem lub utrzymaniem wzwodu może mieć różne źródła. Przyczyną bywa stres, używki, problemy o podłożu psychologicznym. Jednym z najważniejszych czynników ryzyka jest wiek oraz choroby współistniejące jak cukrzyca, zaburzenia hormonalne czy choroby układu krążenia. Aby rozwiązać problem, warto sięgnąć po tabletki zawierające syndenafil, np. Maxon Forte – https://maxonforte.pl/. Ułatwiają one uzyskanie i utrzymanie wzwodu. Jeśli problem powraca, wskazana jest wizyta u urologa i seksuologa.

Nieprawidłowa komunikacja

Satysfakcjonujący seks jest nierozerwalnie związany z prawidłową komunikacją. Niestety, wiele par ma z nią problem. Często zdarza się, ze partnerzy nie są w stanie szczerze porozmawiać o swoich potrzebach, fantazjach, obawach. Mogą oni przeżywać frustrację, a nawet stracić ochotę na współżycie. Budowanie bliskości wymaga szczerych rozmów i zaufania. Jeśli para nie jest wie jak poprawić swoją komunikację, może zdecydować się na psychoterapię par.

Różne libido partnerów

Ludzie różnią się między sobą poziomem libido. Jedna osoba oczekuje seksu codziennie, innej z kolei wystarczy odbycie stosunku raz na dwa tygodnie. Nierzadko zdarza się, że partnerzy mają zupełnie inne zapotrzebowanie na seks. Czy to oznacza, że trzeba się rozstać? Niekoniecznie. Związek wymaga czasem kompromisów, również w obszarze seksualności. W jego osiągnięciu pomóc może terapeuta lub seksuolog.

Wiele par ma problemy natury seksualnej. Często są one przejściowe, wymagają przepracowania i szczerej rozmowy. Mogą wynikać z okoliczności i sytuacji życiowej. Jeśli jednak trwają dłużej, warto zwrócić się do specjalisty o pomoc i poszukać ich źródła.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here