Wiele kobiet zadaje sobie bardzo ważne pytanie, mianowicie czy dzień przed okresem można zajść w ciążę. Odpowiedź jest jedna, pewnie, że tak. Zajście w ciąże jest możliwe w każdym dniu, nawet podczas okresu. Pytanie te zadają sobie często młode dziewczyny przed pierwszym stosunkiem, ale także dojrzałe kobiety. Interesujące jest to nie tylko dla osób, chcących uniknąć ciąży, ale także pary, które starają się o dziecko i pomimo wielu prób dalej nie może to dojść do skutku. Szansa na zapłodnienie jest dużo mniejsza przed okresem niż po okresie, ale nie oznacza to, że jest to niemożliwe.

Owulacja jest kilka dni później, a to w znacznym stopniu zmniejsza szanse na zajście w ciążę przez kobiety w tym czasie. Zdarzają się jednak wyjątki, które nie są odosobnione. Kobiety które mają krótszy cykl niż 28 do 30 dni to istnieje szansa zajścia w ciążę nawet podczas okresu. Nie należy dlatego bagatelizować prowadzenia kalendarzyka, ponieważ pomaga on sprawdzić dni płodne oraz dni niepłodne. Pamiętajmy jednak, że natura to nie ścisłe, utarte schematy ale raczej pragmatyczna nauka, która potrafi nas zaskoczyć w najmniej spodziewanym i odpowiednim momencie. Kobiety, które mają cykl od 21 do 24 dni przeżywają owulację znacznie wcześniej niż kobiety o regularnym cyklu 30 dniowym.

kobieta leży

Należy pamiętać, że plemniki mogą przeżyć w pochwie nawet do pięciu dni. Oznacza to, że seks można uprawiać pod koniec krwawienia, a zapłodnienie dojdzie do skutku nawet 5 dni później. Wiadomo, że podczas okresu obniża się prawdopodobieństwo zajścia w ciążę, ale w żadnym wypadku nie należy go całkowicie wykluczyć. Możemy sie bowiem nieprzyjemnie rozczarować. Jeśli jednak staramy się o dziecko to czas miesiączki nie jest najlepszym przedziałem czasowym, jednak nie należy się też tym zbytnio przejmować i warto próbować. Uprawianie miłości to przede wszystkim przyjemność. Podczas typowego, regularnego cyklu pojawiającego się mniej więcej co 30 dni, dni płodne trwają między 11 a 21 dniem.

Jak już wcześniej wspomniałem plemniki potrafią przeżyć nawet 5 dni w organizmie kobiety. Jeśli okres trwa 7 dni i podczas ostatniego dnia dojdzie do stosunku to znaczy, że plemniki mogą przeżyć do czasu dni płodnych. Tym samym może dojść do zapłodnienia. Szanse na zajście w ciążę rosną z upływem każdego dnia po miesiączce, czyli kiedy kobieta przestanie krwawić. Trzeba także pamiętać, że u kobiet zwiększa się ochota na seks parę dni przed okresem, ponieważ wtedy miejsca intymne mają zwiększoną wrażliwość na bodźce.

Niestety wiąże się to także z napięciem przedmiesiączkowym, przez które wiele kobiet odczuwa dolegliwości, które nie należą do najprzyjemniejszych. Kobiety stają się wtedy bardziej nerwowe, chętne do kłótni i z byle powodu potrafią wywołać sprzeczkę. Będąc facetem musimy pamiętać aby być dla kobiety szczególnie w tym okresie bardziej wyrozumiałym, życzliwym i nie reagować na wszystkie próby zaostrzenia konfliktu. Nie należy jednak być także obojętnym, ponieważ może to wywołać odwrotny skutek do zamierzonego.

kobieta

Żeby określić prawdopodobieństwo zajścia w ciążę bardzo przydatna jest ocena i obserwacja śluzu w okolicach intymnych tuż przed okresem. Sposób jest ten bardzo pomocny u kobiet, które przechodzą nieregularne cykle i trudno jest u nich określić dni płodne oraz niepłodne. Możemy się sugerować tymi wskazówkami jednak nie powinniśmy zapominać jak ważna jest antykoncepcja i odpowiednie zabezpieczenie. Jednak należy pamiętać, że nic nie daje nam stuprocentowej pewności i bezpieczeństwa. Zawsze zostaje ten jeden procent niepewności, który powinniśmy brać pod uwagę.

Dlatego seks jest przeznaczony dla ludzi dorosłych i odpowiedzialnych, którzy mogą sobie pozwolić na wychowanie i utrzymanie dziecka. Niestety wiele par zbyt wcześnie zostaje rodzicami i przez to rodzą się liczne patologie, z którymi nie są w stanie sobie w żaden sposób poradzić. Poprawiła się jednak jakość życia w państwie, poprzez wprowadzenie systemu 500+ jednak nie rozwiązuje to wszystkich problemów, Pieniądze to nie wszystko.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here