O dietach mówi się dużo, a temat tak naprawdę nigdy nie zostanie do końca wyczerpany. Nie ma się czemu dziwić, ponieważ co rusz to można usłyszeć o nowych planach żywieniowych, jakie faktycznie pomagają zrzucić zbędne kilogramy. Do niedawna odchudzające diety kojarzyć mogły się z wyzwaniami, jakim trudno było podołać. Dzisiaj patrzy się na to wszystko od zupełnie innej strony.

O czym pamiętać na samym początku?

Do wyboru odpowiedniej diety należy podejść indywidualnie. Tylko dzięki temu będzie można być pewnym tego, że uda się osiągnąć zamierzone efekty -pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej. Kolejnym celem będzie wyrzeźbienie ciała. Dla innych kolejnym krokiem będzie zbudowanie masy. Na razie jednak nie ma co wybiegać tak daleko. Odchudzające diety https://dietly.pl/blog/dieta-na-odchudzanie są różnorodne, ale trzeba wiedzieć, że na początku trzeba obciąć spożywaną, dzienną ilość kalorii. Pomocne na tym etapie okazać się mogą kalkulatory kcal, jakie pomagają oszacować koniecznością ich ilość do spożycia każdego dnia. Tylko dzięki temu będzie można uzyskać pewność co do tego, że kilogramy faktycznie zaczną znikać.

Top diety odchudzające

Do wyboru jest kilka ciekawych propozycji, cieszących się na dodatek dużą popularnością. Wśród nich można wymienić:

  • dieta DASH – redukcja soli do maksimum, spożywanie dużej ilości produktów spożywczych nieprzetworzonych. W czasie jej trwania nie spożywa się białego pieczywa, czerwonego mięsa, wszelkiej maści ciast i ciasteczek.
  • dieta śródziemnomorska – bazuje na lokalnych produktach spożywczych. Najlepiej jeżeli spożywać się będzie jak najmniej przetworzonych produktów spożywczych. Główne produkty spożywcze to ryby i owoce morza. Rezygnuje się z czerwonego mięsa.
  • dieta TLC – polegająca na obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi. Nie jest jeszcze tak znana w Polsce, ale całkiem możliwe, że w najbliższym czasie ten stan się zmieni.
  • dieta South Beach – pierwszy etap trwa dwa tygodnie i nazywa się go najbardziej rygorystycznym. Faza druga trwa dopóki nie osiągnie się wyznaczonej wagi. Trzeci etap ma pomóc utrzymać osiągnięty efekt.

Jakich diet unikać?

O ile można powiedzieć, że są diety odchudzające, o tyle mówi się również o tych, których trzeba unikać. Może na pewien czas są one w stanie przynieść dobre efekty, ale mogę one także zaszkodzić. Wśród takich niepolecanych wymienia się:

  • dieta Atkinsa,
  • dieta Dukana,
  • dieta kopenhaska,
  • dieta militarna,
  • dieta monoskładnikowa.

To fakt, że ich stosowanie pomoże schudnąć. Trzeba jednak być świadomym tego, że takie plany żywieniowe negatywnie wpływają na nerki, wątrobę i stan kości. O czym należy również pamiętać? Zalecana utrata wagi to 1kg na tydzień. Nie ma co szaleć z tą ilością. Jeżeli doprowadzi się do większej utraty wagi, wyjdzie to z niekorzyścią dla tkanki mięśniowej, która również zostanie spalona. Osoby nie wiedzące, który plan żywieniowy będzie dla nich dedykowany, powinny wybrać się na indywidualną konsultację do dietetyka. To specjalista mający wiedzę do rozpisania odpowiedniego planu żywieniowego dla poszczególnych osób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here