Nowoczesne technologie pozwalają na realizację wydruku bez obciążania środowiska chemikaliami czy innymi zanieczyszczeniami. Przykładem jest druk sublimacyjny, obecnie jedna z najciekawszych i najchętniej wybieranych metod poligraficznych. Można go zrealizować praktycznie we wszystkich odpowiednio wyposażonych drukarniach.

Specyfika nadruków sublimacyjnych

Do stworzenia nadruków sublimacyjnych można wykorzystać niemalże dowolny obrazek. Nie ma tutaj ograniczeń związanych z poziomem skomplikowania grafiki, można więc wybrać prosty rysunek lub napis, jak też coś przypominającego zdjęcie czy malowany obraz. Wysokiej jakości nadruk sublimacyjny może mieć bardzo ostre, naturalne kolory i czyste kontury, bez przekłamań i przerw.

Z uwagi na to, jak popularną dziś techniką jest sublimacja druk realizowany tą metodą można zlecić w licznych drukarniach oraz punktach poligraficznych. Klienci decydują się na tę metodę nie tylko z uwagi na jej ekologiczne właściwości, ale także trwałość. Ocenia się, że właściwie stworzony naDruk sublimacyjny może przetrwać na tkaninie (odzieży, dodatkach, wyposażeniu domu czy ozdobach) bardzo długo, nawet całe lata.

Przystępne dla każdego wydruki

Coraz łatwiejszy dostęp do tej techniki pozwala uwolnić swoje artystyczne możliwości nawet tym osobom, które nigdy nie projektowały dla siebie ubrań. Dzięki niskim wymaganiom sprzętowym i innym, jakie ma nowoczesna sublimacja druk na ubraniu może kosztować naprawdę niewiele – jest to coś w sam raz dla początkujących bądź zupełnie przeciętnych ludzi.

Połączenie niewielkich kosztów realizacji nadruku z bezpieczeństwem tej technologii dla środowiska czyni druk sublimacyjny jedną z najciekawszych obecnie metod. Duże zainteresowanie wykonywaniem chociażby odzieży z użyciem tej metody dobrze wróży na przyszłość. Najprawdopodobniej dalszy rozwój techniczny i np. unowocześnianie wyposażenia drukarni pozwolą na uzyskanie wyższej jeszcze wydajności i przystępności. Bardzo rzadko ma się do czynienia z metodami, które łączą w sobie tak wiele zalet i praktycznie nie mają wad, a do tego pozostają opłacalne i dostępne dla każdego zainteresowanego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here