Styl nowoczesny jest coraz częściej wybierany przez osoby, które urządzają swoje gniazdko. Szczególną popularnością cieszy się wśród osób młodych, chociaż ich rodzice i dziadkowie również docenią jego funkcjonalność i prostotę. Styl nowoczesny – czym się charakteryzuje? Krzesła nowoczesne – jakie wybrać meble?

Styl nowoczesny – cechy charakterystyczne

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą formy i miejscem na technologiczne rozwiązania. To styl wnętrz, który idzie z duchem czasu. Przepych uznaje za zbędny, niepraktyczny i kompletnie niepotrzebny. Elementami, którymi można w nim jednak dostrzec, są wzory geometryczne oraz pointy, ale w małej ilości (np. jeden obraz jako element centralny w salonie).

Bazowymi barwami w stylu nowoczesnym są biel, czerń, szarość i beż. Zazwyczaj łączy się je ze sobą, aby uzyskać stonowany efekt. Zdarzają się elementy w intensywnych kolorach, jednak musi to być przemyślana decyzja, która nie zaburzy harmonii we wnętrzu. Styl nowoczesny może wydawać się zbyt nudny i zbyt prosty. Aby tak się nie stało, należy nieco pobawić się i wybrać elementy, które będą przyciągały uwagę. Można zastosować zasadę jeden element na jedno pomieszczenie. W salonie może to być kolory obraz, w jadalni kolorowe, nowoczesne krzesła, a w sypialni – ciekawe lampy na stoliku nocnym.

Krzesła do salonu, do jadalni – co wybrać w stylu nowoczesnym?

Krzesła nowoczesne są, przede wszystkim, bardzo proste i funkcjonalne. Popularne są modele w kolorze białym i czarnym, ale niektórzy decydują się na krzesła do salonu w intensywnych barwach (np. żółty, a nawet różowy), aby stały się elementem kontrastującym we wnętrzu. W stylu nowoczesnym trzeba dbać o to, by nie przesadzić – jeden kontrastujący element wystarczy w danym pokoju.

Nowoczesne meble, w tym krzesła, są świetne do jadalni czy do kuchni. Są funkcjonalne, proste, więc zdadzą egzamin również w mniejszych mieszkaniach czy domach, w których przestrzeń jest ograniczona. Przede wszystkim nie zajmą dużo miejsca i nie przytłoczą, a pozwolą na mądre zagospodarowanie miejsca. Nowoczesne meble to rozwiązanie, które relaksuje – w domu pojawia się więcej światła, co pozwala na odprężenie się w leniwą sobotę czy w tygodniu, po powrocie z pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here