Zdrada w małżeństwie jest zawsze bardzo bolesnym przeżyciem. Według luźnych statystyk aż 42% naszych rodaków ma za sobą doświadczenie związane z niewiernością partnera. Dla każdego człowieka zdrada może oznaczać co innego – dla wielu kobiet już samo zainteresowanie emocjonalne drugą osobą jest równoznaczne z niewierność. Mężczyźni na ogół za zdradę uznają kontakt seksualny. Co zrobić w sytuacji, jeżeli podejrzewasz o nią swojego partnera?

Zdrada – najczęstsze przyczyny i symptomy

Wiele osób uważa, że zdrada nie bierze się znikąd – i po części prawdą jest, że często niewierność ma jakąś przyczynę. Nierzadko pojawiają się ona w odpowiedzi na brak ciepła lub satysfakcji seksualnej w związku. Bywają sytuację, że jeden z partnerów, jakoby sam motywuje do zdrady swojego współmałżonka na przykład nie poświęcając mu czasu, będąc zbyt zaborczym lub lekceważąc jego potrzeby. Pary z długim stażem przyznają, że nad związkiem należy nieustannie pracować, jeżeli jednak brakuje chęci, czasu lub miłości, jedna strona może zacząć szukać tych aspektów w innym miejscu. Jeżeli między partnerami dochodzi do konfliktów i szwankuje komunikacja, a stan taki trwa latami, o zdradę jeszcze łatwiej. Niewierność drugiej strony nie zawsze jest łatwo rozpoznać, bardzo często stara się ona ukryć swoje postępowanie. Niekiedy to zdradzana osoba nie przyjmuje do wiadomości niepokojących symptomów, uspokajając się, że wszystko jest w porządku. Jakie są najczęstsze sygnały zdrady? Między innymi partner coraz mniej czasu spędza w domu i dąży do przebywania w samotności. Jednocześnie zwiększa wydatki na siebie, zaczyna o siebie dbać oraz kupować nowe ubrania. Ciągle trzyma przy sobie telefon, staje się oziębły i obojętny.

Zdrada – co zrobić?

Coraz więcej sygnałów utwierdza Cię w przekonaniu, że Twój partner dopuszcza się zdrady? Często intuicja podpowiada nam, że druga połowa jest wobec nas niewierna, jednak nie mamy na to solidnych dowodów. Najczęściej szczera rozmowa nie wchodzi w grę, ponieważ prawdopodobnie współmałżonek i tak nie przyznałby się do podwójnego życia. A jeżeli okazałoby się, że jest niewinny, pytanie takie mogłoby sprawić mu ból oraz doprowadzić do konfliktu lub utraty zaufania. Właśnie dlatego wiele osób w takiej sytuacji decyduje się skorzystać z usług, jakie oferuje prywatny detektyw. Rozwiązanie takie ma kilka wyraźnych zalet – między innymi uzyskane dowody można wykorzystać później w sądzie podczas rozprawy rozwodowej. Co więcej, możemy upewnić się, czy partner jest nam wierny bez narażania na szwank naszej więzi z nim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here