Żaluzje poziome są jedną z najwygodniejszych metod ochrony otworów okiennych, balkonowych i tarasowych z uwagi na trwałość, łatwość konserwacji i obsługi. Są niezwykle skuteczne w pomieszczeniach, w których w nadmiarze gromadzi się kurz oraz przebywają osoby palące wyroby tytoniowe. Jest to niezwykle istotne, ponieważ w takich miejscach firany i zasłony materiałowe wymagają częstego prania. W przypadku żaluzji wystarczy wilgotna ściereczka i kilka minut wolnego czasu. Jest to tylko jeden z powodów, dla którego warto zainstalować żaluzje poziome w domu i biurze. Są też następne.

Żaluzje poziome, nowoczesne i eleganckie

Zadaniem żaluzji jest możliwość zacienienia, zaciemnienia oraz zasłonięcia biura lub pokoju przed ciekawskimi spojrzeniami z zewnątrz. Listewki aluminiowe lub drewniane zamocowane są na sznurkowych drabinkach, pełniących także funkcję prowadnic.

Kontrolowanie kąta nachylenia listewek możliwe jest dzięki zastosowaniu sznurka, drążka lub łańcuszka. Konstrukcja oraz materiały użyte do produkcji żaluzji poziomych znakomicie ułatwiają konserwację, która nie wymaga uciążliwego demontażu całości.

Zamówień żaluzji można dokonywać na podstawie katalogu, wybierając gotowe produkty. W celu dostosowania oferty do preferencji użytkowników istnieje możliwość dostarczenia asortymentu pod konkretne, podane przez klienta wymiary.

Żaluzje poziome, wzornictwo na miarę XXI wieku

Liczne modele żaluzji przedstawione na stronie uznanego na rynku europejskim dostawcy Labona wyróżniają się bogatym wzornictwem i ciekawymi rozwiązaniami technicznymi, w odniesieniu do zastosowań i kontroli stopnia zacienienia lub zapewnienia sobie prywatności. Część z nich można montować także między szybami, co chroni żaluzje przed zabrudzeniem i uszkodzeniem.

Żaluzje poziome, dostępne rodzaje:

  • Żaluzje poziome Hit;
  • Żaluzje poziome sterowane sznurkiem/drążkiem;
  • Żaluzje poziome sterowane łańcuszkiem;
  • Żaluzje poziome międzyszybowe;
  • Żaluzje drewniane.

Żaluzje poziome Hit

Charakteryzuje je łatwość montażu, bogaty wybór kolorów oraz możliwość dostosowania lameli do indywidualnych potrzeb. Mogą być to lamele standardowe lub zaciemniające.

Żaluzje poziome sterowane sznurkiem/drążkiem

Żaluzje poziome tego typu dedykowane są do dużych powierzchni osiągających nawet 2.5 metra kwadratowego. Wielkość nie jest stała i wymagana, klient może dokonać zamówienia, podając własne wymiary. Kąt nachylenia lameli ustawia się za pomocą drążka, natomiast podnoszenie i opuszczanie żaluzji jest możliwe dzięki zastosowaniu łańcuszka kulkowego.

Żaluzje poziome sterowane łańcuszkiem

Montaż jest możliwy zarówno na ścianie, jak i suficie oraz na ramie okiennej. Żaluzje nie posiadają górnego profilu kryjącego

Powierzchnie, na których dokonuje się montażu, mogą osiągać nawet 4.4 metra kwadratowego.

Żaluzje poziome międzyszybowe

Można je instalować pomiędzy szybami okien lub drzwi tarasowych z uwzględnieniem starszych typów okien, włącznie z drewnianymi. Mechanizm regulujący wyprowadza się poprzez otwór na zewnątrz ramy.

Żaluzje drewniane

Stylizowane żaluzje wykonane z drewna lipy kanadyjskiej powstały z myślą o użytkownikach preferujących stylizacje powstałe w drewnie, kamieniu i cegle. Żaluzje drewniane sprawdzą się w bibliotekach, sypialniach i innych pomieszczeniach wykończonych drewnem. Do wyboru są dwie szerokości listew, mianowicie 25 mm oraz 50 mm.

Ostateczny wybór modelu żaluzji powinien być poprzedzony pomiarami okien wraz z wnęką okienną.

Spełnij swoje marzenia o komforcie, resztę pozostawiając profesjonalistom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here