Chcemy, by nasz wymarzony dom był elegancki, funkcjonalny i przede wszystkim ekonomiczny w użytkowaniu. Rynek budowlany ma wiele propozycji, które często rozważają inwestorzy przed rozpoczęciem budowy. Domy budowane metodą tradycyjną, kanadyjską, z bali czy ze styropianu. Ciekawą propozycją są również domy modułowe. Na czym polega budowa domu z gotowych elementów?

Jak powstają domy z prefabrykatów?

Gotowe domy, czyli domy z prefabrykatów, robione są w fabryce. Tam powstają duże elementy budynku z betonu lub keramzytu i przyjeżdżają na plac budowy, gdzie są składane w całość. Montaż takiego budynku zajmuje 2-3 tygodnie. Wykończenie 2-3 miesiące. Po tym czasie inwestor może zamieszkać w swoim wymarzonym domu.

Jakie zalety ma dom modułowy?

Dom z gotowych elementów powstaje w fabryce. Dzięki temu do ich produkcji wykorzystywane są maszyny, których nie można użyć na placu budowy. Gotowe domy są budowane przez wyspecjalizowane firmy. To połączenie sprawia, że domy są budowane solidnie z najlepszych materiałów. Jest to widoczne w kosztach użytkowania domu. Jego ogrzewanie nie jest dużym obciążeniem dla domowego budżetu.

Gotowe domy są również bardzo eleganckie i gustowne. Firmy zajmujące się budową domu bardzo często mają wiele projektów domów parterowych, jak i piętrowych. Domy modułowe projekty są bardzo różnorodne i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

W sytuacji, gdy inwestor ma własną wizję domu. Domy modułowe projekty wykonują również pracownie architektoniczne na indywidualne zamówienie. Trzeba jednak pamiętać, że ma to wpływ na wysokość kosztów budowy.

Jakie wady ma dom modułowy?

Dom z gotowych elementów to propozycja dla osób, które wiedzą czego chcą. Trzeba pamiętać, że moduły domu powstają w fabryce. Nie ma możliwości zmiany projektu, gdy dom jest w trakcie budowy.

Koszt domu z gotowych elementów można z góry określić. Jest to dużą zaletą. Trzeba jednak pamiętać, że czas budowy domu jest wyjątkowo krótki. Inwestor, już w momencie rozpoczęcia prac, musi być przygotowany do sfinansowania budowy. I to już może dla wielu rodzin okazać się problemem.

Trzeba również pamiętać, że nie na każdej działce można postawić dom modułowy. Musi to być działka duża z dojazdem, który zagwarantuje swobodne manewrowanie samochodom dostawczym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here