Mezoterapia igłowa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów kosmetycznych. Wspiera regenerację skóry dzięki wprowadzeniu do jej głębszych struktur niezbędnych składników odżywczych, witamin i wspierających odbudowę substancji (jak np. osocze bogatopłytkowe). W medycynie kosmetycznej znajduje zastosowanie w wielu obszarach, m.in. zatrzymując pogłębianie się zmarszczek, ujędrniając skórę, redukując niedoskonałości, a nawet przy walce z cellulitem czy łysieniem. Jak przeprowadzany jest taki zabieg? Komu jest on szczególnie zalecany?

Mezoterapia igłowa – na czym to polega?

Mezoterapia to zabieg polegający na gęsto wykonywanych (co 5 do 10 mm) płytkich iniekcjach (2 – 3 mm), podczas których w głąb skóry wstrzykiwane są substancje budulcowe, witaminy, minerały oraz inne substancje czynne stymulujące produkcję i regenerację skóry właściwej i naskórka. Same wkłucia wykonywane są ręcznie przy użyciu strzykawki lub przy pomocy komputerowo sterowanej głowicy. A ponieważ tak duża liczba wkłuć jest dość bolesna i uciążliwa, to sam zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym. Przeprowadza go lekarz medycyny estetycznej po uprzedniej konsultacji i wykonaniu niezbędnych badań.

Jakie efekty przynosi mezoterapia igłowa?

Już niedługo po zakończeniu terapii można zauważyć pierwsze rezultaty – m.in. wzrost gęstości i napięcia skóry. Kolejne sesje można przeprowadzać w odstępach co najmniej dwutygodniowych i po 3 do 6 (w zależności od celu) można spodziewać się najlepszych efektów. Następnie co kilka lub nawet kilkanaście tygodni warto wykonywać zabiegi przypominające – dzięki temu skóra właściwa będzie stale odpowiednio odżywiona, a procesy starzenia będą zachodziły znacznie wolniej.

Większość osób, które się decydują na mezoterapię, jest bardzo zadowolona z uzyskiwanych rezultatów. Nic dziwnego, że staje się ona coraz bardziej popularna – pozwala szybko dostrzec efekty, kosztuje relatywnie niewiele i działa na wiele niedoskonałości i problemów. Mezoterapia igłowa Warszawa umiejętnie przeprowadzona jest całkowicie bezpieczna, a do samego zabiegu jest bardzo niewiele przeciwwskazań, podobnie jak niewielka jest ilość możliwych skutków ubocznych. Jeśli więc szukasz skutecznego i małoinwazyjnego sposobu na poprawę stanu swojej skóry, spowolnienie procesów starzenia (np. redukcję zmarszczek, modelowanie owalu twarzy czy ujędrnienie skóry) albo usunięcie przebarwień i niedoskonałości, to mezoterapia igłowa będzie jednym z najlepszych rozwiązań, na jakie możesz się zdecydować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here