Salony i kliniki medycyny estetycznej rozwijają się obecnie w bardzo szybkim tempie. Przede wszystkim jest to efektem dużego przywiązania wielu osób do własnego wyglądu, oraz mody na piękne i jędrne ciała. Taki efekt można osiągnąć przy pomocy diety czy ćwiczeń, niemniej jednak wiele osób oczekuje natychmiastowych rezultatów.

Zabiegi na rynku kosmetycznym

Szczególną wagę do wyglądu przywiązują zazwyczaj kobiety. Wiele z kobiet nie jest zadowolona z wyglądu swoich sylwetek czy biustu. Na rynku dużą popularnością cieszy się ostatnio lipotransfer, czyli przeszczepianie tłuszczu, który jest metodą naturalną i bezpieczną. Jego efekty są delikatne i nie powodują sztucznego wyglądu.

Lipotransfer można stosować przy wypełnianiu blizn i zmarszczek, ale również sprawdzi się jako metoda zapewniająca powiększenie biustu własnym tłuszczem, oraz modelująca sylwetkę, policzki czy usta.

Oczekiwane efekty

Lipotransfer daje efekt liftingu, nawilża oraz odnawia skórę twarzy, oraz ciała. Tłuszcz do przeszczepu można pozyskać niemal z każdej okolicy ciała, wykorzystując do tego liposukcję.

Przeszczepienie tłuszczu daje bardzo naturalny, dyskretny efekt. Redukuje zmarszczki czy wiotkość skóry na przykład w okolicach oczu. Metoda ta jest mało inwazyjna i nie wymaga rekonwalescencji. Powiększenie biustu własnym tłuszczem daje efekt ujędrnienia oraz zwiększenia piersi o jeden rozmiar. Rezultaty zabiegu utrzymują się kilka lat.

Przeciwwskazania do lipotransferu

Przeszczepianie tłuszczu, mimo że jest metodą bezpieczną, wymaga znieczulenia. W związku z tym przed zabiegiem konieczna jest konsultacja lekarska, w celu weryfikacji ewentualnych przeciwwskazań.

Tak jak w przypadku innych zabiegów głównymi przeciwwskazaniami są ciąża, stany zapalne, choroby autoimmunologiczne, choroby serca, nadciśnienie, cukrzyca, choroby nowotworowe oraz zaburzenia pracy wątroby czy nerek.

Zabieg jest przeznaczony dla osób niepalących, dlatego palacze muszą zrezygnować z palenia minimum dwa tygodnie przed planowanym lipotransferem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here