Dziecko gdy skończy 6 miesiąc życia, zaczyna próbować nowych smaków i produktów. Właśnie wtedy miejsce karmienia, wygląda jak pobojowisko. Aby uniknąć zabrudzeń, należy zaopatrzyć się w śliniak dla niemowlaka. Wydawać by się mogło, że wybór takiego śliniaka nie powinien stanowić żadnego problemu. Jednak w praktyce jest inaczej. Wybór jest ogromny, na co zwrócić uwagę?

Rodzaje śliniaków dla niemowląt

Śliniak tradycyjny, materiał z którego jest wykonany, posiada specjalne podszycie z folii lub ceraty. Dodatkowo ma zapięcie na rzep, lub na sznurek. Zaletą tego rodzaju śliniaków jest miękkość i delikatność materiału, wobec skóry dziecka. Takie śliniaki można prać, są wielorazowe. Na rynku dostępna jest cała masa kolorowych śliniaków, które mają przeróżne wzory.

Śliniaki dla niemowląt i dzieci

 

Śliniak jednorazowy, idealnie się sprawdzają podczas wyjazdu z dzieckiem. W sytuacji gdy nie mamy dostępu do pralki, takie śliniaki znakomicie się sprawdzają. Dziecko szybko zostanie nakarmione, a my zużyty śliniak wyrzucamy od razu do kosza.
Śliniaki tego rodzaju, zapinane są zazwyczaj za pomocą dwustronnej taśmy. Mają specjalną powłokę, która zapobiega przenikaniu brudu. Pakowane są po kilkanaście sztuk.

Śliniak syntetyczny, jak sama nazwa wskazuje, wykonany jest z materiału syntetycznego. Jego zaletą jest to, że nie przepuszcza wilgoci, szybko wysycha i łatwo się go pierze. Nie trzeba używać pralki, wystarczy opłukać go pod bieżącą wodą, lub przetrzeć.

Na co zwrócić uwagę, podczas wyboru odpowiedniego śliniaka?

Podczas zakupu, należy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze śliniak musi być funkcjonalny, a do tego komfortowy dla dziecka. Po drugie istotne jest zapięcie. Najlepszym rozwiązaniem jest rzep. Bardzo łatwy w obsłudze.

Wybierając model śliniaka, powinniśmy rozważyć zakup takiego, który jest zakładany przez głowę. Wersja ze sznureczkami, jest mało praktyczna. Ostatnim ważnym elementem jest pojemnik na resztki posiłku, do niego wpada jedzenie, które nie trafiło do buzi dziecka.

Przeczytaj też: https://gazeta-dobryznak.pl/pojemniki-na-pokarm-dla-niemowlat-jakie-warto-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here