Wizyty w gabinecie stomatologiczny są stresujące i zazwyczaj wzbudzają wśród dzieci strach. Niektórzy mali pacjenci dobrze znoszą zabiegi dentystyczne, innym potrzeba więcej czasu, aby móc się zaadaptować w nowym miejscu, także konieczna jest wcześniejsza wizyta zapoznawcza, aby maluch mógł się oswoić z gabinetem oraz dentystą. Co w przypadku dzieci z ADHD? Jak przygotować się do takiej wizyty?

Dzieci dotknięte nadmierną pobudliwością, mające problemy z panowaniem nad swoim zachowaniem stanowią dość duże wyzwanie dla stomatologów. Potrzebne jest odpowiednie podejście oraz przygotowanie pacjenta do wizyty. Przede wszystkim ważne jest to, aby przed wizytą uprzedzić dentystę o chorobie dziecka, dzięki temu będzie mógł w odpowiedni sposób przygotować się do pracy. Obecnie nowoczesne technologia umożliwia przeprowadzenie większości zabiegów stomatologicznych szybko i bezboleśnie, co znacznie ułatwia sprawę.

Leczenie stomatologiczne dziecka z ADHD

Najważniejsze jest to, aby dziecko zostało odpowiednio przygotowane do wizyty przez rodziców. Pamiętajmy, aby nie straszyć malucha przed spotkaniem, nie wspominać o bólu czy borowaniu, można zdecydować się też na wizytę adaptacyjną, która z pewnością pomoże maluchowi w zaakceptowaniu dentysty. Aby maluch się odprężył i uspokoił można zastosować sedację podtlenkiem azotu. Innym rozwiązaniem jest podanie komputerowego znieczulenia, które jest całkowicie bezbolesne. Urządzenie umożliwiające podanie znieczulenia bez użycia strzykawki to The Wand, można zapytać czy stomatolog dysponuje takim rozwiązaniem.

Gdy maluch jest bardzo niesforny i mimo to nie potrafi usiedzieć w fotelu dentystycznym dłużej, niż minutę, pozostaje podanie narkozy. Znieczulenie ogóle to niekiedy jedne wyjście z sytuacji, aby można było sprawdzić stan uzębienia dziecka czy przeprowadzić leczenie stomatologiczne, jeśli występuje taka konieczność.

Choć wizyty stomatologiczne z dziećmi nie należą do najprzyjemniejszych zarówno dla dziecka, rodziców, jak i dla dentysty, to trzeba dbać o zęby od najmłodszych lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here