W jaki sposób wykonać idealny makijaż? W dzisiejszych czasach zadaje sobie to pytanie coraz więcej kobiet. Czym malować brwi, rzęsy czy powieki? Jaki podkład wybrać? W jaką pielęgnację inwestować? Wygląd jest niezwykle ważny dla naszego dobrego samopoczucia, dlatego też warto zastanowić się nad tym, co sprawi, że będzie on jak najbliższy ideałowi. Na szczęście mamy dostęp do tak wielu zróżnicowanych kosmetyków i źródeł informacji na ich temat, że bez większych problemów będziemy mogły zdecydować, co się sprawdza, a z czego lepiej zrezygnować.

Jednym z najbardziej popularnych kosmetyków na rynku są z pewnością podkłady i korektory. Są to produkty, dzięki którym możemy zakryć wiele niedoskonałości – takich jak cienie pod oczami, wypryski czy nierówny koloryt cery – i wyglądać młodziej. Od czego powinien zależeć wybór tych kosmetyków? W pierwszej kolejności na pewno od koloru naszej cery. Na szczęście bez większych problemów znajdziemy na rynku takie, które będą pasowały zarówno osobom bardzo bladym, jak i tym z ciemniejszą karnacją. Warto też sprawdzić, czy dany podkład jest przeznaczony dla cery suchej czy tłustej – odpowiedni wybór będzie miał dodatkowe znaczenie w pielęgnacji.

Polki uwielbiają malować oczy

Zastanówmy się więc – czym malować brwi? Istnieje tutaj wiele rozwiązań, a najpopularniejszym z nich będzie prawdopodobnie kredka. Te kupimy w wielu odcieniach i na pewno znajdziemy na rynku coś dla siebie. Na popularności zyskują również pomady do brwi. Niektóre kobiety decydują się też na delikatne malowanie cieniami do powiek, co może się sprawdzić, gdy nasze brwi nawet bez makijażu są wystarczająco wyraziste, a my chcemy je tylko delikatnie podkreślić.

brwi

Kolejnym etapem mogą być rzęsy

Każdej kobiecie zależy, by były grube, czarne, długie i zalotnie podkręcone. Niestety nasze naturalne rzęsy nie zawsze takie są. Dlatego też warto zainwestować w różnego rodzaju pomoce. Może to być na przykład zalotka, która poprawi skręt, czy serum pobudzające włoski do wzrostu, dzięki czemu poprawi się ich długość i gęstość. Jeżeli chodzi o mascary, wybór na rynku jest ogromny. Tutaj też możemy się zastanowić, czego oczekujemy od naszych rzęs. Czasem będzie nam chodziło przede wszystkim o pogrubienie, podkręcenie czy nadanie koloru. Bez większych problemów znajdziemy kosmetyki, które spełnią te zadania.

Makijaż oka oczywiście nie kończy się na tym. O czym jeszcze nie warto zapominać? O malowaniu powiek. Choć wielu kobietom cienie do powiek kojarzą się z krzykliwymi i mało stylowymi kolorami, takimi jak niebieski czy różowy, nie musi tak być. Niezwykle popularne są teraz palety w odcieniach nude, takich jak brązy, beże czy róże, którymi można wykonać delikatny makijaż. Odpowiednio skomponowany sprawi, że nasze oczy będą wydawały się optycznie większe, a spojrzenie – bardziej wyraziste. Na pewno jest to warte zachodu. Oczywiście dobrą opcją jest również eksperymentowanie z bardziej wyrazistymi, czy mniej oczywistymi kolorami. Będziemy ich potrzebować na przykład na imprezy.

do brwi

Co robić, gdy mamy problemy z wykonaniem idealnego makijażu?

Jest wiele sposobów, by poprawić nasze umiejętności. Jednym z najbardziej oczywistych może być kurs makijażu, gdzie pod okiem wyszkolonych specjalistek, szybko zdobędziemy odpowiednie umiejętności. Jeżeli natomiast wolimy uczyć się w domowym zaciszu, warto sięgnąć do Internetu. W sieci umieszczanych jest wiele przydatnych filmów czy artykułów z poradami, które pokażą nam w jaki sposób malować się szybko, poprawnie i efektownie.

Warto też oczywiście pamiętać, że nawet najlepszy makijaż nie zastąpi dobrej pielęgnacji. Gdy wiemy już czym malować brwi i jaki podkład zakryje nasze niedoskonałości, warto cofnąć się o jeden krok. Czy nasza cera jest tłusta, sucha czy mieszana? Warto wybrać odpowiednie kremy czy żele, dzięki którym zawsze będzie wyglądać dobrze i będzie pojawiać się mniej niespodzianek. Gdy będziemy już wiedzieć jakie skłonności ma nasza cera, należy wybrać odpowiednie kosmetyki a szerokiej gamy dostępnej na rynku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here