Satyna to elegancki materiał, o połyskliwej powierzchni oraz przyjemnej w dotyku strukturze. Często wykorzystywany jest do tworzenia wierzchnich okryć – na przykład poszew na pościel i poduszki. Duża popularność satyny idzie w parze z rozwijającym się wzornictwem. Znajdziesz pościele prezentujące estetyczne motywy kwiatowe i abstrakcyjne, dedykowane do stylowych aranżacji sypialnianych. Jeśli rozważasz zakup pościeli satynowej oraz szukasz pomocy w jej wyborze – to jesteś w dobrym miejscu. Poniżej przedstawiamy najważniejsze cechy pościeli satynowej oraz podpowiadamy dlaczego warto zdecydować się na jej zakup. 

Satyna i jej rodzaje – jedwab, bawełna, tkaniny syntetyczne 

Satyna jest wykonywana z różnych materiałów. Do najbardziej ekskluzywnych należy satyna jedwabna, która jest jednak dość droga, a przez to rzadko stosowana. Oprócz jedwabiu stosuje się także tkaniny syntetyczne oraz bawełnę. Oczywiście, polecamy sięgać przede wszystkim po produkty bawełniane, które są całkowicie naturalne i bezpieczne dla skóry. 

Główną cechą odróżniającą satynę jest rodzaj splotu, który odpowiada za jej połyskliwe właściwości. Pod tym względem, satyna bawełniana wypada niemal identycznie co satyna jedwabna, od której często nie da się jej odróżnić. Zarazem, satyna bawełniana zachowuje kluczowe właściwości typowe dla wszystkich wyrobów bawełnianych. 

Satyna bawełniana – i jej wykorzystanie w sypialni 

Satyna bawełniana cieszy się dużą popularnością nie tylko ze względu na jej estetyczne właściwości, choć często to właśnie one skłaniają nas do zakupu. Równie ważne są praktyczne korzyści, które płyną z wyboru pościeli satynowej. Jest to pościel „oddychająca”, co oznacza, że aktywnie będzie transportować powietrze, wentylujące Twój organizm w czasie odpoczynku. Dzięki temu nie ulegniesz ani nadmiernemu przegrzaniu, ani wyziębieniu. Pościel satynowa odprowadza też świetnie emitowaną przez skórę wilgoć. 

Satyna jest ponadto wytrzymała. Jest odporna na rozciąganie, gniecenie i rozdarcia. Może być wielokrotnie prana (choć koniecznie należy przestrzegać wskazówek podanych przez producenta) oraz suszona w elektrycznych suszarkach. Satyna nie sprawia szczególnej trudności w pielęgnacji, a jej wyjściowe właściwości utrzymują się przez długi czas. 

Satyna wykazuje także właściwości hipoalergiczne, przeciwdziałając rozmnażaniu się bakterii, grzybów i roztoczy. Sen spędzony pod nią będzie regenerujący i komfortowy, a rano obudzisz się pełen energii, bez uczucia ociężałości lub zmęczenia. 

Jaki rozmiar pościeli satynowej? 

Ponieważ satyna jest stosunkowo elastyczna i dość miękka, z pewnością przypadnie do gustu zarówno Tobie jak i pozostałym Twoim domownikom. Wybierając pościel warto zwrócić uwagę przede wszystkim na jej rozmiar, który warto wpasować w rozmiar łóżka, materaca oraz osoby na nich śpiącej. Do sypialni singla polecamy wybrać pościel 160×200 lub 160×220, z których ofertą zapoznasz się pod linkiem: https://nyks.pl/posciel/satyna/160×200. Na łóżkach dwuosobowych lepiej sprawdzą się pościele odpowiednio większe – o długości przekraczającej 200 cm oraz szerokości powyżej 160 cm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here