Depilacja obejmuje szereg czynności, które mają na celu skrócenie długości włosów na skórze. Istnieje wiele części ciała, które mają tendencje do szybkiego zarastania. Zaleca się ich regularne depilowanie, bowiem w innej sytuacji usunięcie długich włosów może okazać się niezwykle trudne. Zważywszy na fakt, iż owłosienie zatrzymuje pot, należy to robić ze względów higienicznych, szczególnie w sezonie letnim. Duże znaczenie ma fakt, iż obecne kanony piękna znacząco odbiegają od tych, które były prezentowane jeszcze kilkadziesiąt lat temu.

Tym samym niezbędne jest regularne golenie sfer intymnych

Czasami jednak powstają wątpliwości czym golić miejsca intymne. Wbrew pozorom wybór optymalnego narzędzia nie jest łatwy. Każda skóra cechuje się odmienną specyfiką, co sprawia, że niemożliwy jest wybór rozwiązania uniwersalnego, które doskonale sprawdzi się w każdym przypadku. Dlatego warto samodzielnie ocenić własne preferencje. Duże znaczenie ma również poczucie komfortu w trakcie golenia oraz kwestia ewentualnych podrażnień po tej czynności.

maszynka do golenia

Do golenia sfer intymnych bardzo często wykorzystywane są maszynki jednorazowe. Przy wyborze optymalnego akcesorium tego typu warto jednak zwrócić uwagę na kilka kryteriów. Przede wszystkim nie zaleca się stosowania maszynek jednorazowych o jednym ostrzu. Są one mało skuteczne w usuwaniu włosów, ponieważ jedna brzytwa nie jest w stanie skutecznie usunąć ich struktur aż do cebulek. Tym samym pozostają znaczne niedoskonałości, które należy wyrywać mechanicznie. Wiąże się to z dużą bolesnością, dlatego zdecydowanie lepiej jest uniknąć tego scenariusza.

Rekomendowanym rozwiązaniem są maszynki wyposażone w trzy ostrza. Ostatnie z nich odpowiedzialne jest za zbieranie resztek włosów oraz pianki do golenia. Oczywiście znajdą się osoby, które nie stosują takiego kosmetyku, ponieważ podrażnia on ich drażliwą skórę. W takim przypadku piankę można zastąpić zwykłym mydłem. Należy jednak bardzo ostrożnie dokonywać poszczególnych ruchów maszynką, bowiem sfery intymne są szczególnie narażone na szkodliwe oddziaływanie czynników mechanicznych. Zdecydowanie lepiej jest stosować okrężne i bardzo delikatne ruchy.

Coraz większą popularnością, w szczególności wśród kobiet, cieszą się depilatory

Takie urządzenie jest w pełni dostosowane do wyrywania włosów łonowych aż od ich nasady. Zabieg z użyciem depilatora przynosi bardzo dobre efekty, bowiem owłosienie odrasta w bardzo wolnym tempie. Niestety, istnieją też wady omawianego rozwiązania. Proces wyrywania włosów jest bardzo bolesny i często dochodzi do podrażnienia wrażliwej skóry w okolicach sfer intymnych. Jednocześnie urządzenie może nadmiernie poszarpać włosy, co również wiąże się z odczuwaniem dużej dawki bólu.

Po pewnym czasie skóra przyzwyczaja się jednak do golenia depilatorem, co sprawia, że jest mniej wrażliwa na podrażnienia i przetarcia. W przypadku korzystania z takiego urządzenia niezbędne jest jednak postawienie na regularność. Jeżeli włosy odrosną do dużej długości, ich usunięcie w wskazany sposób nie będzie możliwe. Dlatego najlepszym rozwiązaniem wydaje się być notowanie poszczególnych sesji depilacyjnych w kalendarzu.

czym golić miejsca intymne

Do golenia sfer intymnych bardzo często wykorzystywane są również proste nożyczki. Takie akcesorium znajduje się niemal w każdej kosmetyczce. Chodzi oczywiście o niewielkie, ale bardzo poręczne nożyczki wykonane ze stali nierdzewnej bądź innego podobnego materiału. Po ich użyciu należy je jednak zdezynfekować. Zaletą omawianego rozwiązania jest zdecydowanie najmniejsza spośród zaproponowanych metod bolesność.

Niestety, nasady włosów pozostają, co nie prowadzi do najkorzystniejszego możliwego efektu estetycznego. Jednak osoby, którym nie zależy na doskonałych rezultatach wizualnych, ochoczo korzystają z tej metody. Należy jednak mieć na uwadze, iż serie takich zabiegów pielęgnacyjnych muszą być stale powtarzane. Tym samym każda osoba używająca nożyczek do skracania włosów w obrębie sfer intymnych musi przynajmniej raz na tydzień dokonać stosownych czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here