Najprzyjemniejszym etapem wykończenia domu jest kompletowanie mebli oraz oświetlenia. Żyrandole i kinkiety stanowią zwieńczenie stylu i można bez wątpienia powiedzieć, że są ostatnim elementem układanki. Spełniają nie tylko ważną funkcję dostarczając światła, ale również stanowią ozdobę całego pomieszczenia.

Obecne trendy oświetleniowe

Trudno dziś powiedzieć, że jeden czy kilka rodzajów żyrandoli czy kinkietów są dominujące. O ile dawniej przez dłuższy okres czasu na topie były zwisające żyrandole z błyszczącymi elementami, o tyle dziś nie ma jednego wzorca lampy. Oświetlenie pokojowe to dziś różnorodna gama kolorów, kształtów, wykończenia lamp i ich wielkości. Nie ma jednego trendu, wszystko zależy od stylu, w jakim zaprojektowany jest dom. Inne lampy pokojowe będą pasować do minimalistycznego salonu wykonanego w imitacji betonu, a inne do wnętrza, gdzie przepych i blichtr są dominujące.

Gdzie zamontować kinkiety?

Kinkiety to lampy pokojowe montowane na ścianie. Rzadko pełnią funkcję głównego źródła światła, częściej stanowią uzupełnienie, doświetlenie. Tworzą subtelną poświatę świetlną, która tworzy w pomieszczeniu przyjemny klimat. Kinkiety dostępne są w opcji klasycznej, przypominającej nieco lampiony oraz w wersji nowoczesnej czy minimalistycznej.

Rodzaje żyrandoli

Żyrandole z kolei to sufitowe lampy wiszące. Obecnie popularne są lampy, które często zwisają do połowy wysokości mieszkania. Spotkać je można najczęściej w jadalni nad stołem. Doskonale doświetlają i są nietuzinkową ozdobą wnętrza. Oferta żyrandoli jest obecnie najszersza, w sklepach sprzedających oświetlenie pokojowe znajdziemy żyrandole skromne i minimalistyczne, jak i wszelkiego rodzaju żyrandole zdobione, mieniące się i błyszczące, które są głównie skierowane do miłośników wnętrz z przepychem.

Ceny oświetlenia pokojowego

Żyrandole i kinkiety dostępne jest w różnych przedziałach cenowych. Wszystko zależy od rodzaju materiału, z którego lampa czy jej klosz zostały wykonane. Jeśli szukamy niepowtarzalnych efektów oświetleniowych lub niestandardowych kształtów czy wielkości lamp należy liczyć się z nieco zwiększonymi kosztami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here