Rodzaje pojemnych lodówek

Lodówki side-by-side to okazałe i pojemne modele, które włączone do kuchennej aranżacji, zawsze robią wrażenie, ale przynoszą nam też dodatkową wygodę i przede wszystkim sporo miejsca do przechowywania. Jeżeli rozważasz zakup lodówki dwudrzwiowej, koniecznie sprawdź, jakie modele masz do wyboru, i wybierz urządzenie, które nie tylko wpisze się w wystrój Twojej kuchni, lecz także spełni Twoje oczekiwania pod względem funkcjonalności.

Lodówki dwudrzwiowe – dla kogo i do jakich pomieszczeń?

Dwuskrzydłowe lodówki są pojemne, co automatycznie oznacza, że ich wymiary zostały zwiększone w zestawieniu z tradycyjnymi chłodziarkami. Niekoniecznie więc będą dobrym rozwiązaniem do małych pomieszczeń, nawet jeżeli jakimś sposobem uda nam się znaleźć na nie miejsce. Zbyt duża chłodziarko-zamrażarka w małej kuchni może być przytłaczająca. 2-drzwiowy model może być również zbyt obszerny dla jednej czy dwóch osób. Lodówka dwudrzwiowa będzie natomiast niezastąpiona w dużych rodzinach czy u osób, które często przyjmują gości bądź też chcą mocno ograniczyć częstotliwość robienia zakupów.

lodówka 2-drzwiowa

Rodzaje pojemnych lodówek

Klasyczna lodówka side-by-się to model dwuskrzydłowy, w którym chłodziarka znajduje się po jednej, a zamrażarka po drugiej stronie. To jednak nie jedyna wersja lodówki wyposażonej w podwójne drzwi. Jej typ tak naprawdę zdeterminowany będzie przez położenie zamrażarki. I tak do wyboru mamy jeszcze:

  • lodówkę typu french door – układ tego rodzaju lodówek będzie przypominał układ tradycyjnych modeli jednodrzwiowych. W górnej części znajdować będzie się chłodziarka, w dolnej zamrażarka. Chłodziarka jednak będzie ukryta za podwójnymi drzwiami, podczas gdy zamrażarka przybierze postać jednej bądź dwóch szuflad,
  • lodówkę typu multi door – od lodówek typu french door różnić będą się sposobem zamykania zamrażarki. W tym wypadku zamrażarka również zostanie wyposażona w podwójne drzwi. Ostatecznie więc w lodówce multi door zastosowane będą dwie pary drzwiczek,
  • lodówkę dwudrzwiową bez zamrażarki – lodówki dwuskrzydłowe występują również w wersji bez zamrażarki, do dyspozycji mamy zatem dwie komory chłodzenia.

Lodówka dwudrzwiowa

Lodówka side-by side – szereg możliwości

Chociaż lodówki dwudrzwiowe w pierwszym odruchu najczęściej kojarzą nam się z lśniącymi urządzeniami z obudową ze stali nierdzewnej, a więc w kolorze inox, tak naprawdę – podobnie jak i w przypadku klasycznych chłodziarek, w sklepach znajdziemy także lodówki dwudrzwiowe w kolorze białym oraz czarnym, ale i w odważniejszych wersjach kolorystycznych. Nie ma więc obaw, że tego rodzaju lodówka nie będzie pasować do stylu kuchni.

Na rynku istnieją także lodówki side-by side do zabudowy. Tu jednak stosowane jest nieco inne rozwiązanie, niż to wykorzystywane w klasycznych chłodziarkach pod zabudowę. Dwudrzwiowej lodówki nie schowamy w pełni za meblowym frontem, a raczej włączymy w ciąg zabudowy meblowej, tak by stanowiła z nią harmonijną całość.

Nie możemy pominąć jeszcze jednej zalety lodówek dwudrzwiowych. Niektóre z nich wyposażane są przecież w kostkarkę, a niekiedy i dyspenser wody. Lodówka z kostkarką daje nam szybki i bezproblemowy dostęp do kostek lodu, zawsze gdy mamy ochotę na chłodny napój.

Lodówki dwudrzwiowe

W realizacjach kuchni Verle (np. na zdjęciu wyróżniającym) w pakiecie możesz również zamówić lodówkę dwudrzwiową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here