Okazuje się, że zabawa lalkami może nieść ze sobą mnóstwo korzyści dla naszych pociech. Zadbajmy o wszelkie dodatkowe akcesoria, takie jak ubranka dla lalek, czy też w pełni wyposażone domki, których zadaniem będzie jeszcze większe uatrakcyjnienie każdej zabawy. Zakładanie i zdejmowanie ubranek okaże się bardzo pomocne w rozwoju manualnym dzieci.

Naśladowanie rytmu dnia – niezastąpione ubranka dla lalek

Dzieci często wybierają sobie swoje ulubione lalki, które towarzyszą im przy wykonywaniu codziennych czynności. Lalki zabierane są na spacery i na weekendowe wyjazdy. Dla lalek tworzone są domki. Jeśli nie wyposażymy pokoju dziecięcego w specjalne mieszkanko to możemy być pewni, że prędzej, czy później lalka zamieszka w którejś z szaf. Lalki chodzą spać i oczywiście też prowadzą bogate życie towarzyskie. Dzieci dzięki takim zabawom uczą się funkcjonowania w społeczeństwie. Rolą rodzica jest urozmaicenie dziecku tego typu aktywności. Przede wszystkim zadbać musimy o odpowiednie ubranka dla lalek, które przydadzą się podczas różnych okazji. W tym celu warto rozglądać się za promocyjnymi zestawami, które zawierają lalkę z atrakcyjnymi kompletami ubrań. Bardzo dokładnie przyglądajmy się ubrankom dla lalek i wybierajmy te o wysokiej jakości, które są precyzyjnie uszyte. Mocne szwy zapewnią komfort podczas zabawy przez dłuższy czas.

A może ubranka dla lalek w wersji DIY?

Samodzielne wykonywanie niewielkich ubranek dla lalek osobom niedoświadczonym może wydawać się dość trudnym zadaniem. Często w celu inspiracji wystarczy się jednak jedynie rozejrzeć wokół! Nie chodzi o to, by od razu tworzyć małe dzieła sztuki. Nie bez znaczenia jest też oczywiście to, że samodzielnie wykonując ubranka dla lalek spędzamy dzięki temu czas z naszym dzieckiem. A takie chwile są przecież bezcenne. Podstawowa umiejętność szycia na maszynie z pewnością pomoże. Dzięki temu stosując metodę przeszywania rozciągniętych gumek odzieżowych łatwo stworzymy balowe spódnice i bluzki. Bardzo istotna jest tkanina, która w tym przypadku powinna być zdecydowanie błyszcząca. Wąskie bluzeczki z łatwością uszyjemy z szerokiej, elastycznej taśmy koronkowej. Bez problemów wykonamy to również ręcznie. Mnóstwo radości sprawiają dziecku także spontaniczne, prowizoryczne ubranka dla lalek wykonane z kawałka materiału, zakładane przez głowę i związywane w pasie gumką do włosów. Tak powstać mogą idealne koszulki nocne. Wąskie sukienki łatwo stworzymy z małych skarpetek. Dzięki gumowym rękawiczkom, czy też balonom dzieci ubiorą lalki w jednorazowe stroje gimnastyczne lub kąpielowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here