Mocno przesuszone włosy, zniszczone, z rozdwajającymi się końcówkami mogą być mocno problematyczne. Wszystko za sprawą nieodpowiedniej pielęgnacji. Zapominamy o stosowaniu odżywek, maseczek czy innych kosmetycznych preparatów. Jednymi z najmocniejszych włosów mogą pochwalić się Azjatki. Włosy u tej grupy Pań są zawsze błyszczące, mocne i lśniące.

W jaki sposób uzyskują taki efekt?

Wszystko za sprawą odpowiedniej pielęgnacji. W przypadku Pań pochodzących z Chin czy Wietnamu mowa głównie o stosowaniu specjalnych olejków pielęgnacyjnych. Istnieją dwie główne metody olejowania włosów. Można to robić na sucho. Zabieg ten można również przeprowadzić na mokrych włosach. Jeśli zniszczone są tylko końcówki włosów, to właśnie od nich możemy rozpocząć olejowanie. Gdy jednak włosy są bardzo zniszczone, matowe, pozbawione blasku najlepiej olej położyć na całej długości włosa. Następnie należy pozostawić preparat aż do jego całkowitego wchłonięcia.

dziewczyna

Najlepiej zawinąć włosy w specjalny czepek dostępny niemal w każdej drogerii. Dobrze olejek z głowy zmyć po około 50 minutach. Pamiętajmy by olejek z włosów zawsze zmywać w ciepłej temperaturze. Woda nie może być za gorąca. Dotyczy to mycia włosów tradycyjnym szamponem czy też odżywką. Dla każdej kobiety dbającej o swój wygląd jak wiadomo najważniejszą są efekty. Możemy śmiało powiedzieć, że olejowanie stosowane regularnie przynosi nadspodziewanie dobre rezultaty. Włosy po zabiegu są niesamowicie błyszczące i odżywione. By jednak zabieg ten przyniósł szybko spodziewane rezultaty musimy również zaznaczyć, że niebagatelną rolę odgrywa dobranie odpowiedniego olejku.

Czym olejować włosy?

Wszystko zależy od tego z jakim problemem się borykamy. Najczęstszym wyborem wśród Pań jeśli chodzi o olejki jest olejek kokosowy. Trzeba jednak od razu zaznaczyć, że to nie jest dobre rozwiązanie dla każdego. Olejowanie włosów najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów wysokoporowatych. Tego typu włosy to zazwyczaj skręcone loki. Włosy o tej strukturze zazwyczaj charakteryzują się tendencją do nadmiernego puszenia i utraty wilgotności. Łuski w tego typu włosach szybko absorbują wartości odżywcze zawarte w tradycyjnych olejach. Olejowanie można również stosować w przypadku włosów średnioporowatych. Ten typ włosów również charakteryzuje się tendencją do przesuszania.

W przypadku włosów niskoporowatych olejowanie nie zawsze przynosi spodziewane rezultaty. Niezmiernie ważne jest odpowiednie dopasowanie oleju do struktury włosów. Najlepiej postawić na oleje nierafinowane, tłoczone na zimno. Zawsze też należy zapoznać się z etykietą danego produktu. Najlepiej postawić na te oleje, które wyróżniają się bogactwem składników odżywczych. Spora ilość witamin powinna skutecznie przywrócić blask nawet bardzo zniszczonym włosom. Jak była wcześniej już mowa należy oprzeć się o strukturę włosów w dopasowaniu olejków.

włosy

Do włosów wysokoporowatych, absorbujących szybko wszelkie składniki odżywcze idealne będą olejki zawierające kwasy omega-3 oraz omega-6. Gdzie szukać tych składników? Przede wszystkim w olejach stworzonych na bazie ekstraktów roślinnych. Doskonałym rozwiązaniem będą oleje pozyskane z konopi, pestek dyni czy orzechów. Z kolei egzotyczne olejki, jak wspomniany na samym początku olejek kokosowy najlepiej sprawdzi się w przypadku włosów niskoporowatych. Jak można zaobserwować statystyki sprzedaży w sklepach internetowych sporym powodzeniem cieszy się olejek arganowy.

Z powodzeniem można go stosować zarówno na włosy jak również na pozostałe części ciała. by olejki do włosów przyniosły spodziewane rezultaty musimy więc zawsze uważać z dopasowaniem odpowiedniego składu. Po dłuższym czasie można zaobserwować pozytywne efekty stosowania olejków. Włosy stają się zdecydowanie mocniejsze i lśniące. Można również pożegnać się z problemem wypadania włosów. Dobrze dopasowane preparaty pozwolą cieszyć się włosami łatwymi w stylizacji. Olejowanie włosów może być ostatnią deską ratunku dla włosów zniszczonych i pozbawionych blasku, z tendencją do nadmiernego przesuszania się.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here