Producent placów zabaw – bezpieczne i atrakcyjne konstrukcje do przedszkoli

0
576

Konstrukcje na place zabaw dla dzieci powinny być stabilne, wytrzymałe o atrakcyjnym wyglądzie. Dzieci bardzo chętnie bawią się tam, gdzie mają największe pole realizacji samych siebie, by móc puścić wodze fantazji. Potrzebują bowiem nie tylko się wybiegać, wyhuśtać czy powspinać. Drabinki, bujaki, karuzele muszą mieć atrakcyjny design, wówczas dzieci bawią się naprawdę doskonale. Eksploduje z nich szczęście, ćwiczą mięśnie i płuca oraz nabywają odporności. Uczą się również zdrowej rywalizacji oraz zgodnej zabawy w grupie. Chcesz urządzić plac zabaw dla dzieci, by czynnie spędziły na nim czas? Szukaj kolorowego o ciekawym wzorze sprzętu z certyfikatami.

Jak urządzić tematyczny plac zabaw w ogrodzie przedszkolnym?

Plac zabaw w przedszkolu musi być dostosowany do wieku dziecka. Podzielony jest on zatem na sektory. W każdym z nich ustawione są inne modele huśtawek, ścieżek zdrowia, zjeżdżalni, ławeczek i innych sprzętów wspomagających pobyt na świeżym powietrzu. Jedno pole będzie wyłącznie dla trzylatków, drugie cztero- i pięciolatków i ostatnie dla starszaków (tam konstrukcje będą najwyższe).

Im mniejszy przedszkolak, tym niższe muszą być konstrukcje. Muszą być bardzo kolorowe. Powinny też imitować zwierzątka, samoloty, lokomotywy, wagony, domki, łódki i itp.

Dla trzylatków ogród musi mieć huśtawkę, której siedzisko zabezpieczone jest ze wszystkich stron, aby malec z niego nie wypadł.  Sporo powinno być bujaków sprężynowych w postaci motocykli, koników, kogutów, kaczek, samochodzików itp. Zjeżdżalnie i drabinki powinny mieć trzy do czterech szczebelków. Koniecznie musi w sektorze dla maluchów duża piaskownica.

Lotnisko w ogrodzie przedszkolnym dla średniaków – jak go urządzić?

Dla dzieci 4-5-letnich można urządzić sektor na placu zabaw jednotematycznie. Na przykład obstawić go sprzętem tematycznym nawiązującym do lotniska, dostępnym w ofercie producenta https://www.avisplacezabaw.pl/. Imponujący duży samolot, który daje możliwość dzieciom zabawę w kilku wariantach to główna atrakcja.

Dzieci będą mogły biegać po skrzydłach dwupłatowca, zwisać na drabinkach górnych skrzydeł. Zjeżdżać ze zjeżdżalni usytuowanej na ogonie samolotu. Grupka dzieci może siedzieć w samolocie i wyglądać przez okrągłe okienka. Jest też miejsce dla pilota. Aby wejść do samolotu potrzeba sprytu i umiejętności wchodzenia po pochylni z drabinki. Nieopodal samolotu warto postawić wieżę lotów oraz helikopter.

Warto też ustawić ławeczkę z oparciem w kształcie samolotu. Nóżki ławeczki są kołami wysuniętymi z podwozia. Siedzisko jest obustronne, zatem jest na ławce sporo miejsca do siedzenia. To dobry rekwizyt na ławkę w poczekalni lotów. Kolejna ławeczka to wóz straży lotniska.

Dzieci będą mogły bawić się w podróżnych, odprowadzających, witających, a także w stewardesy, pilotów i innych pracowników lotniska. Nie tylko będą biegać, ślizgać się i ćwiczyć, ale także świetnie bawić w wyjazdy samolotem w inne zakątki kraju i świata. Stwórz plac zabaw, który będą lubić wszystkie przedszkolaki i chętnie w nim przebywały.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here