Wybór ekspresu to niełatwe zadanie. Szczególnie wtedy, gdy zależy nam na niezawodnym i profesjonalnym sprzęcie, który sprosta intensywnemu użytkowaniu. Czy ekspres Nivona to dobre rozwiązanie? Jaką przewagę ma ta marka nad innymi? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Nivona – z miłości do kawy

Markę Nivona stworzyło trzech Niemców, którzy pracowali w tym samym przedsiębiorstwie, produkującym urządzenia gospodarstwa domowego. Pomysł zrodził się po części z niedosytu i frustracji, a po części z miłości do kawy. W latach 90. na rynku można było bowiem znaleźć niemal wyłącznie ekspresy włoskie i szwajcarskie. Brakowało natomiast produktów niemieckich. Poza tym twórcy po prostu uwielbiali mocną i intensywną kawę. Peter Wildner, Thomas Meier i Hans Errmann postanowili zatem stworzyć zupełnie nowy, niemiecki koncept. Pierwszy ekspres Nivona trafił na rynek w 2005 roku. Marka ta charakteryzowała się długim okresem eksploatacji, łatwością obsługi oraz wyjątkowym designem. Tak jest zresztą do dzisiaj. To marka, która cieszy się ogromnym powodzeniem wśród klientów.

Do użytku komercyjnego i prywatnego

Każdy ekspres Nivona może być wykorzystywany zarówno do prywatnego, jak i komercyjnego użytku. Przyda się zarówno w biurze, restauracji, jak i kawiarni. W ofercie tego producenta są zarówno większe, jak i mniejsze modele. Istnieje też możliwość ich rozbudowywania. Istnieją na przykład modele, które standardowo oferują pojemnik na ziarna o pojemności 600 gram, ale można użyć też takich o pojemności 1 albo 2 kilogramów. Marka Nivona proponuje też wersje ze zbiornikami na wodę o różnej pojemności, nawet do kilku litrów. Niewątpliwie przewagą marki Nivona nad innymi jest również solidność konstrukcji tych ekspresów. Wykonano je z najwyższej jakości materiałów. Młynek zrobiony jest na przykład ze stali hartowanej. No i marka Nivona niewątpliwie idzie z duchem czasu. Współczesne urządzenia oferują wygodne, nowoczesne wyświetlacze, łącznie z aplikacją na telefonie i wiele więcej.

Kawa dostosowana do potrzeb i upodobań

Ogromnym atutem ekspresów Nivona jest też szeroka gama możliwych ustawień. Dzięki nim każdy może stworzyć taką kawę, jaką najbardziej lubi. Ekspres Nivona oferuje między innymi system Aroma Balance, dzięki któremu można ustawić trzy profile aromatu. Urządzenia te proponują również opcję zaprogramowania 18 różnych, indywidualnych receptur na kawę. Nawet teoretycznie zwykłe cappuccino można przyrządzić na trzy różne sposoby. Nivona zapewnia różnorodne systemy regulacji. Dostępna jest na przykład 3-stopniowa regulacja temperatury kawy oraz 5-stopniowa regulacja mocy tego napoju. Indywidualnie regulowany jest też stopień mielenia ziaren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here