Każdy nas staje w życiu przed różnymi wyzwaniami i musi mierzyć się z problemami, na które nie ma gotowego rozwiązania. Każdy przypadek, każda sytuacja jest inna i na wiele przypadków tak naprawdę nie ma złotego środka czy podręcznikowych porad. Ludzie zadają sobie w życiu wiele trudnych pytań, na które odpowiedzi próbują znaleźć sami, konsultują sytuację z psychologiem, przyjaciółmi bądź szukają porad na łamach stron internetowych.

Jednym z najtrudniejszych życiowych pytań jest z pewnością dotyczące tego czy wybaczyć zdradę

Nie ma na to jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ wszystko zależy od sytuacji, okoliczności, osoby, kórz zdradziła, a także została zdradzona. Warto tutaj wspomnieć, że jest zasadnicza różnica między zdradą fizyczną a zdradą emocjonalną. Ta druga boli zdecydowanie bardziej i najczęściej oznacza koniec związku czy małżeństwa. Ludzie, którzy doświadczają zdrady często przez długi czas nie mogą pozbierać się po tym traumatycznym wydarzeniu i najczęściej jeśli związek przetrwa nigdy nie będzie już taki sam.

pies z kwiatkiem

W głowie bowiem pojawiają się myśli, czy był to jednorazowy wyskok, czy może takie sytuacje miały miejsce już wcześniej, jak długo trwała ta relacja a także jak faktycznie wyglądała. Ludzie najczęściej zaczynają doszukiwać się także przyczyn w sobie, swoim zachowaniu, nierzadko zaczynają się obwiniać za zdradę partnera. Zastanawiają się, dlaczego nie dostrzegli, że w ich związku coś się zepsuło, czy dbali o drugą połówkę wystarczająco dobrze, czy w domu było wszystko czego dana osobowa potrzebowała. W momencie, kiedy dochodzi do zdrady wyłącznie fizycznej, druga połówka najczęściej przeprasza, tłumaczy się, prosi o kolejną szansę i próbę naprawy łączącej relacji.

Jeśli zdrada była spowodowana wyłącznie chucią i chwilą słabości i jednorazowym wyskokiem, ludzie najczęściej biorą pod uwagę możliwość wybaczenia. Wiadomo, że to boli i powoduje cierpienie, zmienia stosunki między ludźmi. Zdradzona osoba zadaje sobie pytanie jak ktoś kto kocha może posunąć się do takiego czynu i dlaczego zranił nas tak mocno. Jeśli czujemy jednak, że ktoś mocno tego żałuje i dokłada wszelkich starań, aby relacje odbudować warto spróbować dać związkowi szansę.

Oczywiście na to wpływa także wiele innych czynników, chociażby takie jak zaawansowana jest relacja i jak długo trwa związek. Jeśli do zdrady dochodzi na początku związku, najczęściej jest ona wydarzeniem powodującym jego zakończenie, ponieważ istnieje spore prawdopodobieństwo, że w przyszłości dojdzie do kolejnych takich sytuacji. Zdecydowanie inaczej jest w małżeństwie. Ludzi łączy już mocniejsza więź, mają oni większą motywację, aby nad swoją relacją pracować i spróbować ją naprawić. Możliwość wybaczenia zdrady tak naprawdę zależy także on osobowości i charakteru zdradzonej osoby.

przepraszam

Część ludzi mimo ogromnego bólu i cierpienia, poczucia zawodu stara się wymazać z pamięci przykre wydarzenia i dokłada starań, aby związek był trwały i szczęśliwy przez kolejny okres. Są jednak osoby, które nie potrafią przejść po takich wydarzeniach do porządku dziennego, nie są w stanie z partnerem nawiązać bliższej relacji. Część osób wręcz czuje obrzydzenie na myśl o fizycznym zbliżeniu. Bardzo często po zdradzie ludzie stają się zdecydowanie bardziej zazdrośni i podejrzliwi, pojawia się wzmożona kontrola partnera.

Nierzadko zdarza się, że przy każdej kolejnej kłótni pojawia się wzmianka o zdradzie i wypominanie incydentu. Trzeba przyznać, że związek, w którym nieustannie panuje napięta atmosfera i wraca się do przykrych wydarzeń nie ma szans na przetrwanie i nawet jeśli ludzie próbują odbudować relację, nie udaje się tego osiągnąć w dłuższej perspektywie czasu. W momencie, kiedy dochodzi do zdrady emocjonalnej i partner bądź partnerka zaczynają darzyć uczuciem inną osobę najczęściej oznacza to koniec związku. Inaczej podchodzi się do wybaczenia zdrady jednorazowej a inaczej relacji, która trwała przez kilka miesięcy czy dłużej. Łatwiej jest także wybaczyć osobie, która sama przyzna się do zdrady i będzie prosiła o wybaczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here