Kiedy jesteśmy już dorosłymi osobami bywają chwile, kiedy przypominamy sobie czas w, którym byliśmy młodzi. Dzieciństwo jest najpiękniejszym okresem w naszym życiu i często, kiedy mówimy sobie, że chcemy być dorośli, to dopiero później okazuje się, że najlepsze czasy są już niestety za nami. Kiedy jeszcze mało kto słyszał, o komputerze już nie wspominając nawet o obsłudze w miarę szybkiego internetu spędzaliśmy czas na zabawie w zupełnie inny sposób. Graliśmy w gry planszowe oraz układaliśmy słynne klocki, które były w latach dziewięćdziesiątych absolutnym hitem.

Lego dla dziewczynek czy chłopców, to było obojętne. Ważna była dobra zabawa i trening wyobraźni. Istniały wówczas między innymi zestawy klocków Lego dla małych dziewczynek oraz wiele innych zestawów z, których każdy mógł wybrać coś odpowiedniego dla siebie.

Powstawały między innymi Lego Unkitty i Lego Duplo. Ogólnie to chyba nie było dziecka, które chociażby kilka razy nie spędzało czasu na układaniu różnych rzeczy, ludzików czy na przykład drzew. Długie godziny przy wymyślaniu i układaniu budowli sprawiały między innymi, że dzieci były bardziej kreatywne i pełne pomysłów.

Naukowcy stwierdzili, że zabawa z klockami Lego doskonale kształci dzieci i pomaga im w nauce i rozwoju. W tamtych czasach nasi rodzice nie mieli problemu z wymyślaniem prezentów dla swoich pociech, ponieważ taki prezent był najlepszą niespodzianką jaką każde dziecko mogłoby sobie wyobrazić. Kiedy już dane dziecko otrzymało swoje wymarzone klocki rodzice mieli je z głowy na naprawdę długie godziny.

Obecnie klocki Lego nadal są świetnym pomysłem dla najmłodszych. Jak się okazuje nadal można nabyć wiele ciekawych zestawów, by pobawić się wspólnie w rodzinnym gronie z naszymi dziećmi. To, że technika jest dziś bardzo rozbudowana i powstało wiele multimedialnych gadżetów, to nie znaczy, że musimy zrezygnować ze wspólnej zabawy na przykład w deszczowy weekend. Zamiast tworzyć z naszych pociech kolejne roboty przesiadujące na portalach społecznościowych oraz grając w gry na komputerze, możemy im pokazać, że istnieje czasami lepsza alternatywa, która sprawia dużo więcej radości całej rodzinie.

Powrót do świata klocków Lego sprawi, że nie tylko nasi milusińscy, ale także rodzice przypomną sobie te wspaniałe czasy, kiedy pod choinką leżał prezent, a w środku była niespodzianka właśnie w postaci wyżej wymienionego produktu. Na pewno wtedy pojawi się sporo uśmiechów i ciekawych pomysłów na to w jaki sposób spędzić czas wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here