Jak zbudować robota? Stwórz swojego robota z LEGO Mindstorms!

0
2937

Jeśli chcesz zbudować swojego robota samodzielnie, zestaw LEGO Mindstorms, wynalazca robotów będzie idealnym rozwiązaniem. Taka zabawa angażuje dzieci poprzez zapewnienie im środków, aby zaprojektować, zbudować i zaprogramować swojego własnego robota. Nie obejdzie się bez pomocy dorosłych, którzy mogą pomóc dzieciom rozwijać podstawowe umiejętności, takie jak kreatywność, krytyczne myślenie, współpraca i komunikacja między sobą. Ten zestaw nadaje się do zabawy dla dwójki dzieci. Zawiera też instrukcję, dzięki której początkujący mogą poradzić sobie ze złożeniem robotów (z małą pomocą swoich rodziców).

Przechowywanie klocków LEGO

Opakowanie stanowi jednorazowe pudełko kartonowe. W środku znajduje się kilkanaście woreczków foliowych z klockami konstrukcyjnymi i elementami elektronicznymi. Taki wybór opakowania jest dość charakterystyczny dla LEGO. Ponieważ ten zestaw jest przeznaczony do zabawy w domu, producent oczekuje, że użytkownik nie będzie go przechowywać w oryginalnym pudełku. O ile ta logika jest zrozumiała, jeśli chodzi o tradycyjne zestawy (przecież i tak ostatecznie wszystkie klocki trafiają do jednego pojemnika), o tyle zestaw do robotyki z unikalnymi częściami elektronicznymi i konstrukcyjnymi należy przechowywać oddzielnie. Niezależnie od tego, czy roboty byłyby budowane w domu, czy poza nim, charakter tego zestawu wymaga dokupienia dodatkowego pudełka do przechowywania. Elementy będą bezpieczne, a budowa będzie łatwiejsza. Inne klocki lub pudełka do ich przechowywania możesz kupić w sieci SMYK – znajdziesz tam wiele różnych zestawów LEGO – nie tylko te z robotami, ale i bardziej klasyczne zestawy, również DUPLO dla mniejszych dzieci.

Czy warto kupić zestaw do budowania robotów z LEGO?

Klocki są bardzo różnorodne — zestaw zawiera prawie 1000 elementów. Dlatego tak – warto zainwestować w ten edukacyjny zestaw LEGO do projektowania robotów. Znajdziesz tu klasyczne klocki i płytki, ale także elementy wprowadzone w serii Technic: belki, sworznie, osie czy koła zębate. Poszukujących nietypowych części z pewnością zainteresują łączniki kątowe, drążki kierownicze, obrotnice i miotacz strzał. Wiele elementów ma zastosowanie czysto dekoracyjne, takie jak zakrzywione cegły i stoki w wielu rodzajach. Jednak to tylko elementy wykańczające roboty i nie robią nic, poza ich dekoracją. Nie da się ich wykorzystać do wymyślenia żadnego ciekawego mechanizmu.

Poznaj wszystkie części z zestawu LEGO Mindstorms

Zestaw LEGO Mindstorms składa się z wielu dziwacznych części, których cel na pierwszy rzut oka nie jest do końca jasny. Jeszcze trudniej jest się domyślić, co do czego służy młodszym dzieciom, dlatego ten zestaw proponowany jest dla starszych – uczniów szkoły podstawowej, którzy ukończyli 10 rok życia. Te specjalne elementy zostały uwzględnione, ponieważ są potrzebne w konkretnych modelach robotów. Jednak używanie ich w sposób kreatywny, wykraczający poza ich przeznaczenie, nie będzie łatwe. Znajdzie się tam kilka elementów elektronicznych, a to wszystko w jednym pakiecie.

Zestaw, który uczy kreatywności, budowania i programowania

Ten niewątpliwie duży zestaw klocków LEGO oprócz dobrej zabawy dostarcza dzieciom również wiele nauki. Po zbudowaniu swojego robota można go łatwo zaprogramować w języku Scratch i pochwalić się wynalazkiem w aplikacji LEGO Life. Dzięki temu tworzy się też społeczność kreatywnych dzieci, które wzajemnie motywują się do poznawania tajników robotyki.

Steruj swoim robotem z aplikacją LEGO

Na stronie producenta można znaleźć szczegółową listę wymagań i przetestowanych urządzeń do sterowania robotami. Wymagania dla tabletów są dość rygorystyczne: aplikacja działa na nowych urządzeniach z systemem iOS w wersji 10.3 lub nowszej oraz Android w wersji 5.0 lub nowszej (w tym przypadku muszą zostać spełnione dodatkowe wymagania). Przed zabawą sprawdź, czy posiadasz kompatybilne urządzenie do aplikacji LEGO.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here