Szukasz niedużego smartfona, którego obsługa jedną ręką nie będzie przyprawiała o zawrót głowy? Na rynku wtórnym nie ma zbyt dużego wyboru i głównie ogranicza się on do urządzeń marki Apple. Czy iPhone 8 może być odpowiedzią na potrzeby klienta w 2021 roku?

iPhone 8 – mały, ale wciąż z potencjałem

Choć od premiery iPhone’a 8. Generacji minęły już 4 lata, to nadal jest to urządzenie cieszące się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony kupujących. Dzieje się tak m.in. za sprawą kompaktowych wymiarów urządzenia, pozwalających na wygodną obsługę jedną dłonią czy umieszczenie w nawet najbardziej ciasnej kieszeni. 4,7 calowy wyświetlacz zapewnia przy tym wystarczającą ostrość obrazu, by umożliwić przeglądanie stron internetowych, korzystanie z mediów społecznościowych czy podziwianie wykonanych zdjęć. Procesor Apple A11 Bionic w momencie premiery należał do najwydajniejszych procesorów na rynku, dzięki czemu również dzisiaj doskonale radzi sobie z każdym zadaniem, jakie przed nim postawisz. Bez problemu obsłuży każdą aplikację czy grę dostępną w App Store – wiele z nich również na najwyższych ustawieniach. W połączeniu z 2 GB RAM i super szybką pamięcią NVMe to wciąż bardzo szybkie urządzenie i bez wątpienia jeszcze przez kilka lat będzie zapewniał doskonałe wrażenia z użytkowania.

Jeśli chodzi o funkcjonalność, tutaj również trudno mieć cokolwiek do zarzucenia iPhone 8 – zapewnia praktycznie wszystkie dostępne nowinki techniczne i rozwiązania znane z aktualnie produkowanych urządzeń – bezprzewodowe ładowanie, płatności zbliżeniowe, szybkie ładowanie (15 W, 50% w 30 minut), ma szybki czytnik linii papilarnych i jest odporny na zanurzenia w wodzie (IP67 – do głębokości 1 metra przez maksymalnie pół godziny). Wyposażony w optyczną stabilizację obrazu aparat o świetle f/1.8 i rozdzielczości 12 MPx wykonuje bardzo przyzwoite zdjęcia, nawet w trudniejszych warunkach oświetleniowych. Bateria, o niewielkiej jak na dzisiejsze standardy pojemności – 1821 mAh – pozwala na cały dzień pracy, w czym zasługa doskonałego zarządzania energią i zredukowanego niemal do zera zużycia podczas uśpienia.

Cena – jeden z kluczowych argumentów

Mimo iż urządzenia marki Apple cieszą się opinią drogich, to iPhone 8 używany można kupić już za nieco ponad 900 złotych. To czyni z tego telefonu jedną z najciekawszych propozycji – zyskujemy kompaktowy, świetnie wykonany telefon, który bez problemu zapewni płynną pracę przez jeszcze co najmniej 2 – 3 lata. To także bardzo kompletne urządzenie, w którym trudno dopatrzyć się jakiegoś braku. Bez wątpienia przypadnie do gustu nie tylko fanom Apple.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here