Nie ma chyba współcześnie osoby, która byłaby w stanie funkcjonować w świecie bez telefonu komórkowego. Te, na przestrzeni ostatniego dziesięciolecia, bardzo się zmieniły i nie są to już tylko małe urządzenia z niewielką klawiaturą, której używać można było do pisania krótkich wiadomości tekstowych, oraz – oczywiście – wybierania numerów i dzwonienia do rodziny i znajomych. Dzisiaj niepomiernie królują smartfony, bez względu na szerokość geograficzną oraz wiek czy płeć ich użytkowników.

Czym zatem są konkretnie smartfony i co odróżnia je od telefonów sprzed lat?

Otóż smartfony charakteryzuje duży, dotykowy ekran, pozbawiony jakiejkolwiek fizycznej klawiatury (choć zdarzają się jeszcze modele z trzema niewielkimi przyciskami umieszczonymi bezpośrednio pod ekranem), oraz dostęp do globalnej sieci, czyli Internetu – niemal przez cały czas. Jest to możliwe dzięki szybkiemu rozwojowi sieci komórkowych oraz powszechnej dostępności sieci wi-fi.

W każdym momencie możemy więc wyjąć naszego smartfona z kieszeni czy podnieść go z biurka, aby sprawdzić w Internecie dowolną rzecz, przeczytać najnowsze informacje z kraju i ze świata, albo użyć urządzenia jako centrum rozrywki, dzięki któremu możemy słuchać muzyki, czy oglądać filmy przez długie godziny. Jest to niezmiernie wygodne i większość z nas przyzwyczaiła się do tej możliwości tak bardzo, że z pewnością bardzo trudno byłoby z niej zrezygnować. Na szczęście jednak, nie musimy. O ból głowy może natomiast przyprawiać nas wybór smartfona w sklepie, lub też na stronie internetowej, kiedy decydujemy się z jakiegoś powodu na wymianę naszego aktualnego telefonu. Dlaczego może nam to nastręczać trudności?

iphone

Rynek jest nasycony urządzeniami dziesiątek firm, które co chwilę wypuszczają nowe modele smartfonów. Dla nas, klientów, to akurat bardzo dobrze, ponieważ mamy w czym wybierać – niezależnie od półki cenowej. Ogromny wybór staje się jednak problemem, kiedy nie znamy się zbytnio na branży technologicznej i nie śledzimy nowinek dotyczących smartfonów.

Co jasne, nie każdy z nas musi się tym interesować i być na bieżąco z każdym kolejnym wydawanym smartfonem. Nie każdy czuje też potrzebę sprawdzania specyfikacji urządzenia, konkretnych parametrów, itp. Znaczna część użytkowników smartfonów chce po prostu, by po wyjęciu z pudełka, telefon działał płynnie i służył im dobrze przez kolejne lata. Nie skupiają się oni na zastosowanych w urządzeniu rozwiązaniach, megapikselach aparatu fotograficznego, a czasem nawet samym systemie telefonu. Grunt, by ten „śmigał” i radził sobie z podstawowymi zadaniami.

Z pewnością pomocą dla tych, którzy są nieco bardziej świadomi i chcą dokonać słusznego wyboru, będą liczne recenzje w internecie, dotyczące niemal każdego urządzenia. Mogą one rozjaśnić sytuację, jeśli wahamy się, czy warto kupić iPhone, czy może jednak postawić na urządzenie z Androidem? Często, podczas zakupu nowego telefonu, nie wiemy, jakiej marce powinniśmy zaufać. Korzystać z urządzenia firmy, której urządzenia już znamy? A może powinniśmy postawić na coś zupełnie nowego?

telefon

Osoby starsze zdecydowanie wybierają telefony, których oprogramowanie znają, przez co łatwo jest im się przyzwyczaić do użytkowania nowego sprzętu. Z kolei osoby młodsze lubią eksperymentować, w związku z czym częściej zmieniają nie tylko samego smartfona, ale tez decydują się na kupno telefonu firmy innej, niż dotychczas. Podobnie jest z samym systemem – młodsi klienci częściej potrzebują zmian i chcą się przekonać, czy inny system operacyjny smartfona nie okaże się dla nich lepszy.

Na jaki telefon zwrócić więc uwagę podczas kolejnych zakupów? Zależy to w dużej mierze od naszych osobistych upodobań i przyzwyczajeń, ale jeśli nie straszne są nam nowości, to możemy postawić na kupno urządzenia Apple (jeśli dotychczas korzystaliśmy z Androida), lub odwrotnie – zdecydować się na jeden z licznych smartfonów z Androidem, jeśli do tej pory używaliśmy iPhone, a jego zamknięty system zaczął nas irytować i wolelibyśmy spróbować czegoś innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here