Aby urządzić elegancką restaurację, należy zwrócić uwagę na kilka kluczowych elementów. Najważniejsze jest wyposażenie danego lokalu, a także wybór odpowiednich systemów osłonowych na ściany i podłogę, które będą oddziaływać wizualnie na Twoich gości. Restauracja powinna być urządzona ze smakiem i stylem, z wykorzystaniem wysokiej jakości materiałów i atrakcyjnych dodatków. Dotyczy to także płytek podłogowych, na których zastosowanie decyduje się większość działających w naszym kraju restauratorów. Poniżej przybliżamy ten temat oraz podpowiadamy jakie rodzaje płytek są najczęściej stosowane w wysokiej klasy, eleganckich lokalach oraz dlaczego warto wybierać właśnie je. 

Materiały mniej i bardziej ekskluzywne na płytki podłogowe 

Wybór konkretnego zestawu płytek zależy w dużym stopniu od oczekiwanego przez Ciebie efektu aranżacyjnego oraz Twoich preferencji estetycznych. Warto wybierać płytki względem konkretnego typu wyposażenia, jakie znajdzie się w danej restauracji, a także względem jej ogólnej atmosfery i charakteru. Najbardziej ekskluzywne materiały na płytki podłogowe mogą być dość drogie, jednak z pewnością przyczynią się do poprawy standardu pomieszczenia. 

Marmur jest naturalnym kamieniem, który charakteryzuje się pięknym wzorem i różnorodnością odcieni. Jest to bardzo elegancki i trwały materiał, który dodaje luksusu każdemu wnętrzu, w jakim się znajdzie. Idealnie sprawdza się w pomieszczeniach urządzonych w stylu śródziemnomorskim, kabaretowym, eleganckim. 

Granit to także naturalny kamień o pięknej powierzchni i estetycznej strukturze. Jest odporny na zarysowania i zużycie, co dodatkowo czyni go inwestycją na lata. Dzięki intensywnym odcieniom, w jakich występuje, świetnie nadaje się do restauracji typowo wieczorowych, odwiedzanych przez najbardziej wymagających gości. 

Gres to rodzaj ceramicznej płytki, która jest wytrzymała i łatwa w utrzymaniu w czystości. Dostępny jest w wielu wzorach i kolorach, co pozwala na stworzenie unikalnej i eleganckiej podłogi. Co prawda jest wybierany rzadziej do ekskluzywnych restauracji, jednak w odpowiednim otoczeniu może wypaść naprawdę pięknie. 

Trawertyn również jest naturalnym kamieniem, charakteryzującym się wyjątkowymi wzorami i teksturami. Jest to materiał trwały i elegancki, który dodaje luksusu każdemu wnętrzu, w jakie zostanie wprowadzony. Warto pomyśleć nad trawertynem prezentującym intensywne odcienie pasujące do sytuacji wieczorowych. Mogą być to płytki granatowe, metaliczne lub czarne. 

Mozaika to natomiast zestawy niedużych rozmiarów płytek, które po połączeniu razem tworzą unikalne wzory i desenie. Mozaika jest bardzo elegancka i może stanowić istotny element dekoracyjny na powierzchni podłogi. Rzadko co prawda wykorzystywana jest w zdobieniu podłóg w salach bankietowych, jednak może być z powodzeniem wykorzystywana do wykładania podłogi w łazience. 

Wymienione materiały są często wybierane z uwagi na ich elegancję oraz wysokiej klasy walory estetyczne. Warto podkreślić, że są także trwałe, łatwe w czyszczeniu oraz całkowicie bezpieczne w codziennym użytku. Pokryte nimi połogi z łatwością posprzątasz na mokro, jak i na sucho, bez obaw o wnikającą w ich strukturę wilgoć. Są też odporne na wielokrotne zaplamienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here